Basında TÜRKSOY Onur Ödülü

 

İrfan GÜRDAL’a “Basında TÜRKSOY Onur Ödülü”
 
Ortak Türk kültürünün tanıtılması, evrensel boyutlara ulaştırılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacı doğrultusunda faaliyetler gerçekleştiren Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY), ressamlar buluşmasından opera günlerine, şairler buluşmasından fotoğrafçılar buluşmasına, bilimsel toplantılardan festival ve kutlamalara, seminer sempozyum ve panellerden, yayın faaliyetlerine kısaca her dalda sanat buluşmalarına öncülük yapan bir kuruluştur
 
Sürdürülen bu çalışmalarda, yürütülen faaliyetlerin basın yayın kuruluşları aracılığıyla kamuoyuna ulaştırılması ve kamuoyunun bilgilendirilmesi hususunda basın kuruluşlarının gayretleri her türlü takdirin üstündedir. Bu vesileyle yaptıkları haber ve yayınlarla TÜRKSOY çalışmalarını kamuoyuna ulaştırmak suretiyle Türk kültürünün tanıtılması ve zenginleştirilmesinde sağladıkları değerli katkılardan dolayı Türk basınının önemli temsilcilerine Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından “Basında TÜRKSOY Onur Ödülü” verildi.
TRT Gönül Bağı

İrfan Gürdal'ın sunduğu  Gönül Bağı programı bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

                                                      

                                                      Resime Tıklayın

'Çerağ' Çıktı

İrfan Gürdal'ın son albümü 'Çerağ' D&R mağazalarından ve www.esenshop.com adresinden alınabilir.Türk Dünyasının Müslüman olan bölgelerinden derlenmiş ilahilerden oluşan albüm Türk ulusunun islama bakışındaki ortaklığı göz önüne sermektedir. Derlenen eserler Türk tasavvufunun farklı akımlarındaki yelpazeyi gösterecek niteliktedir. Sünni, Şii, Alevi-Bektaşi gibi farklı düşüncelerden örneklerin yer aldığı albümde Ahmet Yesevi’nin de iki hikmetine yer verilmiştir.

Radyo Programı

İrfan Gürdal'ın hazırlayıp, sunduğu 'KÖPRÜ' adlı radyo programı, TRT Türkiyenin sesi radyosunda dinleyicilerle buluşuyor. Türk dünyası müziklerinden örneklerin açıklamalı olarak sunulduğu program her çarşamba saat 17.15'te canlı olarak yayınlanıyor.